Sesja narzeczeńska – czy warto organizować? 15 argumentów za!

Sesje narzeczeńskie są dziś w modzie. Zastanawiacie się pewnie: "po co nam sesja narzeczeńska?". Spokojnie, podobną myśl ma większość par młodych, które słyszą o niej planując ślub. Jedni decydują się na sesję narzeczeńską dlatego, że chcą mieć fajne zdjęcia i pamiątkę z okresu narzeczeństwa, a inni z bardziej praktycznych powodów jak np. prezent dla rodziców czy pomysł na zaproszenia lub winietki.

Sesje narzeczeńskie są dziś w modzie. Zastanawiacie się pewnie: „po co nam sesja narzeczeńska?”. Spokojnie, podobną myśl ma większość par młodych, które słyszą o niej planując ślub. Jedni decydują się na sesję narzeczeńską dlatego, że chcą mieć fajne zdjęcia i pamiątkę z okresu narzeczeństwa, a inni z bardziej praktycznych powodów jak np. prezent dla rodziców czy pomysł na zaproszenia lub winietki.

Jedno jest pewne – wszystkie pary, które zdecydowały się na sesję narzeczeńską, nie miały potem stresu związanego z obecnością fotografa w dniu ślubu. Ja sam traktuję sesje narzeczeńskie jako szansę na poznanie się z moimi klientami. Dzięki temu w dniu ślubu nie jestem już zupełnie obcym człowiekiem dla Pary Młodej, a kimś komu można zaufać i dać się sfotografować. 😉

Jeśli to nadal mało aby was przekonać, to przeczytajcie 15 powodów, dla których warto zorganizować sesję narzeczeńską!

016 sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska

1. Czy warto organizować taką sesję?
2. Sesja narzeczeńska, a reportaż ślubny
3. Prezent dla rodziców
4. Sesja jako element dekoracji sali
5. Cena

1. Pretekst do przeżycia niezapomnianych chwil

Pewnie dla wielu może wydawać się, że sesja zdjęciowa wygląda jak w filmach – zimne studio, biegający makijażyści, masa rozstawionych statywów oświetleniowych i …zero emocji. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Na sesji będziecie tylko wy i fotograf. Zastanówice się również jak często wykonujecie razem zdjęcia? Po takiej sesji wasza znajomość wejdzie na wyższy poziom. Fotografia jest pretekstem do przeżycia chwil, które łączą pary jeszcze głębszym uczuciem.

2. Czas tylko dla was dwojga

Spotkanie z fotografem podczas sesji zaręczynowej to również okazja do odwiedzenia miejsca dla was wyjątkowego. Może to być wasza ulubiona kawiarnia, park w mieście czy boczne uliczki, ale także las bądź ulubione miejsce na letni wypoczynek.

Nie zapomnijmy również o miejscu pierwszej randki czy miejscu gdzie się poznaliście. Możliwości jest mnóstwo, ale liczy się tak naprawdę tylko jedno – możliwość pobycia ze sobą. Czas planowania ślubu i wesela może być wyjątkowo stresujący. Sesja narzeczeńska będzie więc świetną okazją do spędzenia razem czasu w miejscu, w którym nic was nie będzie rozpraszać. To dobry plan. prawda?

3. Okazja do wspomnienia historii waszej miłości

Czy przed ślubem będzie lepsza okazja by uczcić czas, który razem spędziliście? Znajomość która rozwijała się przed pierwszą randką, zaręczynami i przed podjęciem decyzji o ślubie. Gdyby zebrać wszystko co się wydarzyło, z pewnością możnaby było napisać książkę lub nakręcić film…

Każda chwila którą razem przeżyliście zasługuje na właściwe podsumowanie. Sesja narzeczeńska to wręcz idealny i najbardziej ekscytujący sposób świętowania tego co już wkrótce ma się w waszym związku wydarzyć

016 sesja narzeczeńska

Sesja zaręczynowa, a zdjęcia w dniu ślubu

W dniu waszego ślubu będziecie w towarzystwie najbliższych: rodziny, przyjaciół i znajomych. Zdjęcia w większości będą pokazywać was w towarzystwie innych osób.

Sesja narzeczeńska jest tylko i wyłącznie dla was – będziecie tam tylko wy. To właśnie z tego powodu sesja ta jest tak wyjątkowa.

4. Przedsmak zdjęć ślubnych

Nie jest czymś dziwnym, że jeżeli decydujecie się na fotografa który będzie wam towarzyszył w dniu ślubu, to nie będziecie mogli doczekać się efektów końcowych. Sesja zaręczynowa zwiększa apetyt na zdjęcia ślubne. Dlaczego? Każdy lubi oglądać świetne zdjęcia które przedstawiają ukochaną osobę lub was oboje. Takie zdjęcia mogą uzależnić. Sesja zaręczynowa powoduje, że czeka się na ślub z jeszcze większą ekscytacją

5. Pierwszy etap planowanego ślubu

Planowanie ślubu to wyjątkowo stresujący, ale także emocjonujący moment. Wiele rzeczy do uzgodnienia i załatwienia. Nie jedna osoba była już zaskoczona jak wiele trzeba zrobić aby zaplanować ślub i wesele, ale to przecież również tak trudne decyzje które należy podjąć sprawiają, że ten czas jest tak wyjątkowy.

Sesja zaręczynowa buduje napięcie w oczekiwaniu na ślub i pozwala rozpocząć ten wyjątkowy czas już kilka miesięcy przed ślubem. Zazwyczaj po ustaleniu daty ślubu czeka się już tylko na ten wyjątkowy dzień – sesja narzeczeńśka pozwala cieszyć się ślubem już znacznie wcześniej.

005 sesja narzeczeńska bialystok

6. Zyskaj pewność siebie przed obiektywem

Może wydawać się wam, że taka sesja to stres związany z pozowaniem przed obiektywem – nic bardziej mylnego! Większość z nas nie ma raczej doświadczenia związanego z pozowaniem przed obiektywem. Pierwsza wspólna sesja fotograficzna będzie dla was dobrym doświadczeniem. Oswojenie się z rolą modela pozwala ograniczyć stres w dniu ślubu. Nawet najbardziej nieśmiałe osoby przestają się bać aparatu. Sesja narzeczeńska to nic innego niż wspólna zabawa!

7. Poznanie z fotografem ślubnym

Pierwsza okazja do poznania fotografa to spotkanie aby porozmawiać o planowanym ślubie. Sesja narzeczeńska jest jednak okazją aby poznać się jeszcze bliżej. Fotograf ślubny będzie towarzyszył wam podczas waszego dnia, a więc powinien być kimś pomiędzy rodziną a znajomym. Zdjęcia wykonywane przez osobę przy której para czuje się swobodnie wychodzą naturalnie. Podczas sesji fotograficznej można przełamać pierwsze lody i zobaczyć w jakiej atmosferze będą powstawać potem zdjęcia ślubne. Dzięki temu obecność fotografa w dniu waszego ślubu nie będzie już niczym stresującym bo będzie to osoba, którą znacie osobiście.

8. Prezent dla rodziców

Zastanawiacie się jaki prezent można wręczyć podczas wesela w podziękowaniu dla rodziców? A gdyby tak stworzyć album z sesji narzeczeńskiej? Jednego możecie być pewni – nie ma lepszego prezentu, który możęcie wręczyć im w dniu swojego ślubu! Jest to świetna forma podziękowania za wszystko co im zawdzięczacie. Prezent który wzbudzi wiele emocji i sprawi wiele radości. Możliwość pokazania waszej miłości, radości i szczęścia z bycia razem to najlepszy z możliwych prezentów.

sesja narzeczeńska

9. Wykorzystaj do zaproszeń ślubnych

Podczas projektowania zaproszeń ślubnych możecie użyć swoich fotografii z sesji zaręczynowej. Dzięki temu wysyłane przez Was kartki będą unikalne i bardziej osobiste – co na pewno docenią wasi znajomi i rodzina.

10. Możliwość pokazania Waszego związku

Sesja narzeczeńska to również idealny sposób by móc pokazać Waszą miłość najbliższym.

Jeśli macie wspólną pasję, to dlaczego nie pokazać tego na zdjęciach! Oboje lubicie jeździć na nartach? Sesja zimą na stoku może być świetnym pomysłem. A może macie własnego psa? Zabierzcie go ze sobą na sesję. Sesja może się odbyć w mieście, w lesie, w domu czy w parku – wszystko zależy od Was. Najważniejsze abyście czuli się tam dobrze.

11. Sposób na dekoracje sali weselnej

Czy zastanawialiście się już w jaki sposób udekorujecie sale weselną? Zapewne nie raz widzieliście już różne motywy które królują na weselach. Sale weselne same w sobie są już przepiękne, ale czemu nie dodać temu miejscu dodatkowego elementu który nada niepowtarzalny charakter waszego dnia? Zdjęcia zaręczynowe można wykorzystać do tablicy powitalnej na sali czy mini galerii którą będą mogli obejrzeć Wasi goście. To również idealny pomysł na dekoracje na stołach lub przy fotobudce. Możliwości jest wiele. Właściwie ograniczać może tylko wyobraźnia.

018 sesja narzeczeńska białystok

12. Narzeczeństwo – czas który warto zarejestrować

Narzeczeństwo to wyjątkowy czas który jednak kiedyś się kończy. Czas który zdarza się raz w życiu. To jedyny taki moment przed założeniem rodziny. Etap życia który jest efektem Waszej miłości. Byłoby przepięknie mieć fotografie, które będziecie mogli pokazać waszym dzieciom i wnukom. Narzeczeństwo to część waszej miłosnej historii. Podobnie jak warto jest mieć zdjęcia ślubne czy ciążowe, tak i warto zachować zdjęcia z sesji narzeczeńskiej.

13. Luźna atmosfera i świetna zabawa

Sesja narzeczeńska to świetna zabawa! Pewnie nie jesteście co do tego przekonani? Myślicie, że stres jednak nie da o sobie zapomnieć? Faktycznie, wszystko zależy od fotografa, którego wybierzecie. W końcu to on będzie odpowiedzialny za uwiecznienie Waszej miłości na fotografiach. Pamiętajcie jednak, że zazwyczaj charaktery się przyciągają, więc Wasz wybór będzie na 100% pewny, a to zagwarantuje dobrą atmosferę na sesji. Jeśli nie jesteście pewni jak wygląda sesja zaręczynowa u danego fotografa, to po prostu o to zapytajcie! Na pewno chętnie odpowie na wasze pytania.

14. Zdjęcia którymi będziecie chcieli się pochwalić

To jeden z powodów który zostawiłem na sam koniec. Jeżeli decydujecie się na sesję zaręczynową to na pewno będziecie chcieli pochwalić się tymi zdjęciami. W wyniku takiej sesji otrzymacie piękne zdjęcia, które po ślubie będą służyć jako dekoracje w Waszym domu. Zdjęcia możecie oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Album z sesji może leżeć na stoliku kawowym.

Czy nie fajnie byłoby pokazać album z sesji narzeczeńskiej gdy odwiedzą Was znajomi czy rodzina? W dzisiejszych czasach fotografie w formie wydruku to rzadkość, ale mają jednak w sobie coś niesamowitego co odróżnia je od zdjęc umieszczonych w galerii online. Warto zachować zdjęcia w takiej postaci, ponieważ będą z nami zawsze na wyciągnięcie ręki.

024 sesja portretowa

15. Przystępna cena sesji zaręczynowej

Pewnie zastanawiacie się jak dobrze zaplanować budżet ślubny? Ślub i wesele to jedna z większych uroczystości w życiu człowieka, a co za tym idzie – również kosztowna. Oczywistą rzeczą jest, że sesja narzeczeńska to dodatkowy koszt, ale czy na pewno tak ogromny? Bardzo często zdarza się, że w pakiecie z reportażem ślubnym cena takiej sesji jest niższa. Warto zastanowić się też jaka pamiątka zostaje z Wami na całe życie. Dziesięc punktów dla Gryfindoru jeżeli wymienicie co oprócz obrączek zostaje jeszcze po ślubie.

Czy goście nadal będą pamiętać po latach jakie jedzenie było podczas wesela, a może czy drinkbar miał w swoim menu konkretny drink? Takie rzeczy są ulotne. Wszystkie szczegóły których nie będzie na zdjęciach czy filmie mogą zostać po latach zapomniane. Inwestycja w sesję to zysk w postaci fotografii, które możecie wykorzystać przed jak i po ślubie na wiele sposobów. Korzyść jest znacznie większa od zainwestowanej kwoty.

Jeżeli po przeczytaniu tych 15 punktów zaczęliście zastanawiać się nad sesją narzeczeńską to serdecznie zapraszam do kontaktu!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.