FAQ

W trakcie organizacji ślubu i wesela może pojawić się wiele pytań. Nic dziwnego – w końcu to bardzo ważny dzień. Na tej stronie zebrałem pytania które pojawiają się najczęściej aby już teraz móc na nie odpowiedzieć.

Jak wygląda współpraca w dniu ślubu?

Fotograf ślubny pojawia się trochę wcześniej w dniu ślubu i towarzyszy już podczas samych przygotowań. Przez ten cały czas staram się być niewidoczny aby nie rzucać się w oczy i rejestrować kluczowe momenty dnia. Oglądając gotowe zdjęcia będziecie zaskoczeni tym, ile działo się przez cały ten czas.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na pełnoklatkowych profesjonalnych bezlusterkowcach marki Sony. Do tego jasne obiektywy, lampy błyskowe, wyzwalacze i spora ilość innych akcesoriów. Mój aparat ponadto pozwala mi na zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dwóch kartach pamięci co jeszcze bardziej zabezpiecza wykonane zdjęcia przed np. uszkodzeniem karty pamięć. Wszystko po to, aby oddać Wam profesjonalny materiał.

O której zaczynasz i kończysz pracę w dniu ślubu?

Reportaż zaczynam od przygotowań u wizażystki, natomiast kończę zazwyczaj po torcie i oczepinach, czyli około 12:00-1:00. Staram się aby w materiale znalazły się wszystkie ważne momenty z wesela.

Plener ślubny – w dniu wesela czy w inny dzień?

W swojej ofercie mam plener ślubny w innym dniu i jest to opcja którą preferuję i zalecam, ponieważ w dniu ślubu nie macie zbyt wiele czasu, który moglibyście mi poświęcić. Czasami ciężko o chociażby pół godziny wolnego, a na plener potrzebujemy około 2-4 godzin. W tym dniu nie chciałbym również zabierać Was gościom weselnym z sali, lub co gorsza, żeby goście czekali na Was pod salą.
Para młoda musi również wyglądać idealnie, a podczas pleneru można się trochę pobrudzić. Tego dnia jesteśmy również ograniczeni co do miejsc – w krótkim czasie nie będziemy w stanie za daleko pojechać.

Czy plener może być w innej miejscowości?

Oczywiście, że tak. To Wy wybieracie miejsce i to będą Wasze zdjęcia. Jestem otwarty na wszystkie sugestie.

Co zrobić jak nie mamy pomysłu na plener?

To żaden problem. Zaproponuje swoje miejsca i zapewniam Was, że wspólnie coś wybierzemy.

Co należy zrobić aby zarezerwować termin?

Należy skontaktować się ze mną telefonicznie. Jeżeli jesteście zdecydowani, podpiszemy umowę i po wpłaceniu zadatku będziemy już tylko czekać na ten “wielki dzień”.

Kiedy się rozliczamy?

Zgodnie z umową, rozliczamy się w ciągu 7 dni od ceremonii ślubu.

Jak jesteś ubrany?

Na ślub nie przychodzę ubrany w jeansy i t-shirt (chyba, że jest to wymagane). Ubieram się elegancko i wygodnie, tak abym mógł wtopić się w tłum dobrze ubranych ludzi. Zazwyczaj jest to marynarka, koszula, ciemne spodnie i wygodne buty.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę ślubu?

Najlepiej jak najwcześniej, ale może nie szybciej niż 2 lata przed ślubem. Z terminami ślubu jest bardzo różnie – zdarza się, że dostępne są na dwa miesiące przed ślubem, a czasem są już zajęte na 1,5 roku wcześniej. Staram się nie podpisywać umów na daty odległe o ponad dwa lata ponieważ nie wiem jak będą wyglądały koszty prowadzenia działalności i inne kwestie formalne.

Masz może inne pytania?

Są to najczęściej zadawane pytania przez pary młode, ale być może nie odpowiedziałem na wszystko. Zapraszam do kontaktu w razie jakichkolwiek innych pytań!